logo

07 Mayıs 2013

EŞ DOST VASITASIYLA İŞ BULMA BİTİYOR

EŞ DOST VASITASIYLA İŞ BULMA BİTİYOR

EŞ DOST VASITASIYLA İŞ BULMA DÖNEMİ DE SON BULUYOR

Türkiye’de 2,5 milyonu aşan resmi işsizlerin 1 milyon 861′inin kayıt altına alınmasıyla eş dost vasıtasıyla iş bulma döneminin sona erdiği belirtildi.

Türkiye’de resmi işsizlerin sayısı 2.5 milyonu aşarken, işsizlerin 1 milyon 861′inin kayıtlı olduğu Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) adeta istihdam karargahı kurdu. İş ve Meslek Danışmanları sayesinde ‘eş dost vasıtasıyla iş bulma’ dönemi de son buluyor.
İşsizlere danışmanlık yaparak onların profilini çıkaracak olan meslek danışmanları, İşsizlere yönelik bireysel segmentasyon yapılacak. Danışmanlar, işsizleri mesleğe yönlendirme, yeni bir meslek alanı seçme, işe girmek için gerçekçi bir plan oluşturma gibi konularda yol gösterecek.

Bu kapsamda Aydın işkur il müdürlüğü Aydın genelinde ilköğretim 7 ve 8. sınıflar orta öğretim 11 ve 12. sınıflara yönelik iş arama becerileri ve meslek seçmenin önemini anlatan seminerler düzenleyerek öğrencileri bir üst eğitim seçenekleri ve eğitim öğretim sonrası iş arama teknikleri hakkında bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ


+ 7 = 11

www.aydinpress.com